2011-07-06 : VIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej rozpoczęty

VIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej rozpoczęty
 
 
Koncertem Gail Archer z Nowego Jorku, której na akordeonie towarzyszył Paweł Nowak z Gdyni zainaugurowano we wtorek VIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury. Kościółek - Muzeum im. Władysława Orkana był pełny…

 
Artystów przedstawił Wojciech Gracz - niezwykle utalentowany organista ze Skawy, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Amerykanka jest dyrektorem do spraw muzycznych w Barnard College na Uniwersytecie Columbia i dyrygentem chórów Barnard - Columbia, a także organistką anglikańskiego kościoła Wszystkich Świętych na Manhattanie. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, posiada tytuł doktora sztuk muzycznych, jest członkiem wydziału historii muzyki w Manhattan School of Music, gdzie prowadzi seminaria doktoranckie. Paweł Nowak to natomiast absolwent gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie akordeonu, obecnie nauczyciel w szkole muzycznej w Bytowie i Kościerzynie. Koncertuje w kraju i za granicą, ma na swoim koncie liczne nagrania dla radia i telewizji. Jest autorem audycji „Jazz na akordeon”, emitowanej od 2009 roku w Radiu Gdańsk, dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego „Sulęczyńskie Spotkania Akordeonowe”, a także… twórcą pierwszego w Polsce Muzeum Akordeonów w Kościerzynie - w swojej kolekcji ma ponad dwieście akordeonów i harmonii.  
 
Podczas wtorkowego koncertu artyści zagrali utwory m.in. de Cabezona, Cavazzoniego, Bacha, Haydna i Rossiniego.

 
- Renomę imprezy tworzą wyjątkowi goście - artyści - wirtuozi, którzy gwarantują najwyższy poziom wykonawczy i bogatą literaturę organową różnych epok - mówi Witold Zalewski, dyrektor artystyczny Festiwalu. - Na podkreślenie zasługuje różnorodność stylistyczna prezentowanej muzyki. Obok kompozycji wielkich klasyków, można posłuchać muzyki organowej rzadko w Polsce prezentowanej.
 
Kolejny koncert we wtorek, 12 lipca, o godz. 19.30 w kościele św. Teresy. Wystąpi Witold Zalewski - dyrektor artystyczny Festiwalu, organista Katedry na Wawelu, któremu na gitarze towarzyszył będzie Marcin Kuźniar. Ostatnie dwa koncerty odbędą się w kolejne wtorki lipca - 19 i 26 - o godz. 16 w Kościółku - Muzeum. W pierwszym wystąpi Roman Perucki z Gdańska, któremu na skrzypcach towarzyszyć będą Maria i Łukasz Peruccy, w drugim - Radosław Marzec z Bydgoszczy przy wiolonczelowym akompaniamencie Renaty Marzec.
 

Wróć do strony głównej...URZĄD MIEJSKI
INSTYTUCJE I URZĘDY
ATRAKCJE I TURYSTYKA
CZŁONKOSTWO GMINY
HISTORIA MIASTA
MIASTO W LICZBACH
UZDROWISKO
DOKUMENTY STRATEGICZNE
EDUKACJA
KULTURA
SPORT
KOŚCIOŁY
ADRESY
BEZPIECZNA RABKA
MULTIMEDIA
OPIEKA ZDROWOTNA
ORG. POZARZĄDOWE
GOSPODARKA ODPADAMI
MIASTA PARTNERSKIE
STREFA PRZEDSIĘBIORCY
KOMUNIKACJA


Triolkowe Kolędowanie

2007-05-21


2007-06-06


2015-07-22


2016-11-30


2016-12-30

Harmonogram odbioru śmieci w 2017 roku

2016-12-30

Plan dyżurów aptek w Rabce-Zdroju w 2017

2017-01-02


2017-01-04

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2017 r.

2017-01-10

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2017 r.

 Urząd Miejski w Rabce-Zdroju 34-700 Rabka-Zdrój, ul. Parkowa 2 tel. 18 2692000, fax. 18 2677700 e-mail: urzad@rabka.pl