2011-07-06 : VIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej rozpoczęty

VIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej rozpoczęty
 
 
Koncertem Gail Archer z Nowego Jorku, której na akordeonie towarzyszył Paweł Nowak z Gdyni zainaugurowano we wtorek VIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury. Kościółek - Muzeum im. Władysława Orkana był pełny…

 
Artystów przedstawił Wojciech Gracz - niezwykle utalentowany organista ze Skawy, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Amerykanka jest dyrektorem do spraw muzycznych w Barnard College na Uniwersytecie Columbia i dyrygentem chórów Barnard - Columbia, a także organistką anglikańskiego kościoła Wszystkich Świętych na Manhattanie. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, posiada tytuł doktora sztuk muzycznych, jest członkiem wydziału historii muzyki w Manhattan School of Music, gdzie prowadzi seminaria doktoranckie. Paweł Nowak to natomiast absolwent gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie akordeonu, obecnie nauczyciel w szkole muzycznej w Bytowie i Kościerzynie. Koncertuje w kraju i za granicą, ma na swoim koncie liczne nagrania dla radia i telewizji. Jest autorem audycji „Jazz na akordeon”, emitowanej od 2009 roku w Radiu Gdańsk, dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego „Sulęczyńskie Spotkania Akordeonowe”, a także… twórcą pierwszego w Polsce Muzeum Akordeonów w Kościerzynie - w swojej kolekcji ma ponad dwieście akordeonów i harmonii.  
 
Podczas wtorkowego koncertu artyści zagrali utwory m.in. de Cabezona, Cavazzoniego, Bacha, Haydna i Rossiniego.

 
- Renomę imprezy tworzą wyjątkowi goście - artyści - wirtuozi, którzy gwarantują najwyższy poziom wykonawczy i bogatą literaturę organową różnych epok - mówi Witold Zalewski, dyrektor artystyczny Festiwalu. - Na podkreślenie zasługuje różnorodność stylistyczna prezentowanej muzyki. Obok kompozycji wielkich klasyków, można posłuchać muzyki organowej rzadko w Polsce prezentowanej.
 
Kolejny koncert we wtorek, 12 lipca, o godz. 19.30 w kościele św. Teresy. Wystąpi Witold Zalewski - dyrektor artystyczny Festiwalu, organista Katedry na Wawelu, któremu na gitarze towarzyszył będzie Marcin Kuźniar. Ostatnie dwa koncerty odbędą się w kolejne wtorki lipca - 19 i 26 - o godz. 16 w Kościółku - Muzeum. W pierwszym wystąpi Roman Perucki z Gdańska, któremu na skrzypcach towarzyszyć będą Maria i Łukasz Peruccy, w drugim - Radosław Marzec z Bydgoszczy przy wiolonczelowym akompaniamencie Renaty Marzec.
 

Wróć do strony głównej...URZĄD MIEJSKI
INSTYTUCJE I URZĘDY
ATRAKCJE I TURYSTYKA
CZŁONKOSTWO GMINY
HISTORIA MIASTA
MIASTO W LICZBACH
UZDROWISKO
DOKUMENTY STRATEGICZNE
EDUKACJA
KULTURA
SPORT
KOŚCIOŁY
ADRESY
BEZPIECZNA RABKA
MULTIMEDIA
OPIEKA ZDROWOTNA
ORG. POZARZĄDOWE
GOSPODARKA ODPADAMI
MIASTA PARTNERSKIE
STREFA PRZEDSIĘBIORCY
KOMUNIKACJA


Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec zaprasza na wykład "Perła neogotyku"2007-05-21


2007-06-06


2014-01-02

Harmonogram odbioru śmieci w 2016 roku

2014-12-29

Plan dyżurów aptek w Rabce-Zdroju w 2016

2015-07-22


2015-10-07

Informacja dla pracodawców ubiegających się o dofinansowanie kosztów kształcenia młodocianych pracowników

2016-05-10

Dopłaty do częściowej spłaty kredytów bankowych - dofinansowanie dla osób fizycznych

2016-05-10

Dopłaty do odsetek od kredytów bankowych - dofinansowanie dla osób fizycznych

2016-06-06

KARTA ZGŁOSZENIA ZADANIA DO GMINNEGO PROGRAMU REWITALIZACJI. Zadania, które będą ujęte w Gminnym Programie Rewitalizacji można zgłaszać do końca czerwca.

2016-06-08

Ogłoszenie o rozpoczętym naborze kandydatów do Komitetu Rewitalizacji

2016-06-17

Zaproszenie na spotkanie rewitalizacyjne do UM

2016-06-20

OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO SPECJALISTA DS. PROMOCJI I AKTYWIZACJI

 Urząd Miejski w Rabce-Zdroju 34-700 Rabka-Zdrój, ul. Parkowa 2 tel. 18 2692000, fax. 18 2677700 e-mail: urzad@rabka.pl